× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

HUGO BOSS VEGAN ETKİSİNDE

Sürdürülebilirlik moda dünyasında önceliklerin en başında olmaya başladığı bu dönemde ünlü moda markalarının bu konuda hassasiyet gösterisi devam ediyor.

by Simge Müge Tevetoğlu 23/03/2020
    Bu akıma katılan firmalardan biride son olarak Hugo Boss markası oldu. Hayvanlara ve çevreye karşı olumsuz etkiler azaltılmaya çalışılırken, birçok firma anti-kürk karşıtı olurken, geri dönüştürülebilir inovatif kumaşlar çıkarmaya başlandı.

     Hugo Boss İlkbahar 2020 Koleksiyonu için tamamen hayvansal ürünler kullanmadan bir takım elbise tasarlayarak, ilk vegan parçalarını satışa çıkarmaya hazırlanıyor. PETA tarafından vegan logosuna sahip olan ve 649 Euro fiyatla satışa sunulacak takım elbise açık bej, lacivert,siyah organik Avrupa keteninden tasarlandı.Koleksiyonda ayrıca vegan yapılmış ayakkabılarda var.

    “Hayvan dostu modanın yükselişte olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz ve Boss, erkek giyimde bir dönüm noktası yapan ilk premium marka oldu,” diyen PETA Almanya Başkan Yardımcısı Harald Ullmann, “Düşünceli insanlar artık sadece şık olmasının yanı sıra aynı zamanda zülümsüz ve sürdürülebilir takım elbiseler satın alabilecekler” açıklamasında bulundu.


ÖNERİLER