× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

INTİMİSSİMİ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YOLUNDA

Intimissimi, 2019 yılında başlattığı sürdürebilirlik sürecine girmişti. Şimdide bu hedef doğrultunda yeni işlerle karşımıza çıkıyor.

by Fatma Savul 25/09/2020
Intimissimi, 2019 yılında başlattığı sürdürebilirlik sürecine girmişti. Şimdide bu hedef doğrultunda yeni işlerle karşımıza çıkıyor.
Ünlü İtalyan iç giyim markası 2024 yılı itibari ile üretim zincirlerinde ve mağazalarında sadece LED ışıklar kullanarak 6.7 milyon kWh enerji ve 2344 ton karbon dioksit tasarruf edeceğini açıkladı 2025 yılına gelindiğinde paketlemesinin yüzde 50’sinin yenilenmiş plastiklerden üretmeyi amaçlayarak sürdürülebilirlik adına iyi bir yol izliyorlar. Marka ayrıca kâğıt tüketimine de dikkat ederek, mağaza ve internet satışlarında kullandığı paketleme ürünlerinin dönüştürülmüş kâğıttan olmasına özellikle dikkat ediyor.

Geçtiğimiz İlkbahar/Yaz sezonunda Recycle projesinin onuncu yılını kutlamak düşüncesiyle ilk sürdürülebilir koleksiyonunu tanıtan Intimissimi koleksiyondaki tüm ürünlerini ham materyallerden elde edilen rejenere ipliklerden tasarlanıyor. Bu özellikte özel bir etiket ile belirtiliyor. Ayrıca marka internet üzerinden ağaç dikmenize izin veren ilk online site olan Treedom ile işbirliğine de 2020 Sonbahar/Kış sezonunda devam ediyor. Mart ayında başlatılan bu proje sayesinde 40 binden fazla ağaç dikildi.

Kenya, Tanzanya, İtalya, Madagaskar, Kamerun ve Haiti gibi yerlerde ağaç dikimini destekleyen Intimissimi, mağazalarında 21-27 Eylül 2020 tarihleri arasında 700 TL üzerinde alışveriş yapanlar adına bir ağaç dikeceğini duyurdu.
ÖNERİLER