× Moda
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş Dekorasyon Tümü
Hayat
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Sinema / Müzik Etkinlikler Tümü
Mekanlar
Eğlence Mekanları Sanat Merkezleri Eşsiz Tatlar Kafeler Restoranlar Tümü
Magazİn
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne Tümü
Defİle
Tümü
Moda / Moda Haberleri
LAURA ASHLEY'DE SAGAR MAVANI DÖNEMİ
Laura Ashley Holding'de 21 yıldır CFO'luk görevini yürüten Seán Anglim, yerini Sagar Mavani'ye bırakıyor.
by Turan Saray 17/10/2019
Kıyafet ve mobilya perakendecisi Laura Ashley Holdings Plc. Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 1998 yılından beri şirkette bulunan Seán Anglim’in yerine Sagar Mavani’nin göreve getirildiğini duyurdu. Mavani’nin göreve gelişi, şirketin mobilya sektöründeki düşük performans ile ve çevrimiçi satışlardaki düşüşler ile mücadele ettiği bir zamanda gerçekleşti.

1950'lerde şirketi kuran Galli tasarımcıdan sonra adlandırılan Laura Ashley, 1980'lerde Prenses Diana'nın bile favorisiydi. Ancak çiçekli desenler, fırfır ve fırfır yakalı kıyafetlerin modası geçtiği için şirket son yıllarda ayakta kalma mücadelesi veriyor. Şirket, bu yılın başlarında yaklaşık 10 milyon £ (12.57 milyon $) vergi öncesi zarardaydı.

İngiltere’nin perakende sektöründeki kasırganın kurbanlarından biri olan Laura Ashley'de ağustos ayında satış rakamlarının artması yüzlerin yeniden gülmesine de sebep oldu.

Aynı zamanda genel müdür yardımcılığı görevini de yürüten Anglim, yıl sonuna kadar istifa edecek. Anglim yerine göreve gelecek olan Mavani, geçen yıl şirkete mali kontrol uzmanı olarak katılmıştı.
ÖNERİLER