× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

MANGO SÜREKLİ KULLANILABİLİR 'YÜZ MASKESİ' SERİSİNİ PİYASAYA SÜRÜYOR

Mango, son çıkaracağı koleksiyonunun erkekler, kadınlar ve çocuklar için çeşitli yüz maskeleri çıkarıyor.

by Buse İldem 09/06/2020
Mango, son çıkaracağı koleksiyonunun erkekler, kadınlar ve çocuklar için çeşitli yüz maskeleri çıkarıyor.

Büyük ispanyol moda markası, malzemeler ve tasarımı ispanyol birliği standartlarına uygun olarak üretti. Çarşamba günü yaptığı açıklamada, şirket, bu standartlara uygun olarak “yüzde 90'ın üzerinde filtreleme, yüzde 60'ın altında nefes alabilirlik ve yüzde 10 yıkamaya kadar garanti ediyor” dedi.

Yüz maskeleri yerli tasarımlar doğrultusun da üretilmiştir. Erkek ve kadınlar için tek bir ölçüde ancak çocuklar için üç farklı ölçüde üretilmiştir. Yetişkinler için üretilen tasarımlar 12.99 tl den, 28 Mayıs’ta Mango’nun web sitesi üzerinden satışa sunuldu ancak çocuklar için üretilen tasarımlar daha geç bir tarihte piyasaya sürüldü.

Ayrıca Mango pandemiyle mücadele sürecinde el temizliği için iki tip bitki bazlı dezenfektan jel satmaya başlamıştı. Bu dezenfektanlar şirketin web sitesinden ve belirli fiziksel mağazalardan satın alınabiliyor. 

Covid-19'un patlak vermesinden bu yana Mango, İspanya'daki hastanelere iki milyon yüz maskesi bağışladı ve sağlık çalışanları için 13.000 cerrahi önlük üretti. Dünyadaki birçok ülke kilitleme önlemlerini gevşetmeye başladıkça, şirket mağazalarını yeniden açma planlarını hızlandırdı. Şu anda, Mango’nun mağaza ağının yüzde 80'i yeniden açıldı ve kalan 344 mağazanın 2 Haziran'a kadar tekrar açılması planlandı.
ÖNERİLER