× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

MARC JACOBS MODAEVİ’NİN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİ KARARLAR!

Ünlü modevi Marc Jacobs çalışanlarından 60 kişiyi işten çıkarma kararı aldı.

by Simge Müge Tevetoğlu 13/06/2020
   Birçok ünlü modaevini etkileyen Covid-19 pandemi süreci markalara gelecekleri için önemli ve ciddi kararlar almaya zorluyor. Bazılarına Nisan ve Mart aylarında mağazalarını kapatmaya, şirket personellerini ücretsiz izine çıkarmaya, gereksiz harcamaları kısmaya ve performans göstermeyen mağazalarını tamamen kapatmaya kadar giden ciddi önlemler aldırdı. 

    Değişimi yaşayanlardan biri de Amerika merkezli ünlü modaevi Marc Jacobs. Covid-19 pandemisi sebebiyle geçtiğimiz aylarda 2020 Sonbahar koleksiyonunu durdurma kararı alan LVMH destekli modaevi şimdi de önemli tasarımcısı Olympia Le-Tan başta olmak üzere 60 çalışanının işine son verme kararı aldı. 

     Marc Jacobs sözcüsü, marka’nın personel sayısını yüzden 10 azalttığını açıkladı. Marc Jacobs işten çıkarmalar olmasına rağmen, markanın Covid-19 krizi olsa da diğer personel maaşlarını azaltmadığını söyledi. "Covid-19'un perakende sektörü üzerindeki önemli etkisi göz önüne alındığında, Marc Jacobs International'ın gelişen ortama uyum sağlamasına ve markanın yaratıcı yeniliğiyle yoluna devam etmesine izin vermek için değişiklikler yaptık." açıklaması yapıldı.

 

ÖNERİLER