× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

MATTHEW CHERRY & WARNER BROS ORTAKLIĞI

Siyahi bir karakter ile oluşturduğu animasyondan Oscar kazanan Matthew Cherry, Warner Bros ile projelerini büyütmek üzere ortaklık anlaşmasına gitti.

by Buse İldem 22/06/2020
Canlandırılma kısa filmi 'Hair Love', 2020 Oscar'ında dalgalanmalar yarattı. Hair Love ile Animasyonlu Kısa Film dalında Oscar kazanan yönetmen Matthew Cherry, Warner Bros televizyon grubu ile bir geliştirme anlaşması imzaladı. Çok yıllık anlaşma kapsamında Cherry, akış dahil olmak üzere  platformlar için orijinal TV dizileri oluşturacak. 

Kızının saçını ilk kez şekillendirmeye çalışan Siyahi bir babanın yürek ısıtan öyküsü olan Hair Love, animasyonda siyahi karakter kullandığı için birçok övgüye maruz kaldı. Cherry, bu animasyon ile basmakalıp algılardan kurtulmayı hedefliyordu. 

Yeni anlaşmasıyla Cherry, marjinal seslerini daha da ileriye götürme fırsatı bulacak. Cherry, " Warner Bros ile beraber çalışacağım için çok heyecanlıyım" “Bu sektörde çalışan bir Siyah yaratıcı olarak etkili projeler yaratmayı ve topluluğumuzdaki diğer yetenekli marjinal seslerle destek olup onlarla ortaklık yapmayı dört gözle bekliyorum” dedi. 


ÖNERİLER