× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

“MBFWT, TİFLİS'TE EŞİ GÖRÜLMEMİŞ BİR YERDE BENZERSİZ BİR ŞOV İLE GERÇEKLEŞECEK"

Sürecin beraberinde getirdiği donma sürecine karşılık MBFWT ertelendi. Bu süreçte ne gibi onarımlar yapıldı ve lansman için hangi mekanlar düşünülüyor?

by Buse İldem 02/06/2020
TİFLİS (MAYIS, 2020): Mevcut koşullar altında her endüstri sarsıldı ve gelecek hakkında kararsızlıklar sürmeye devam ediyor. Yine de her zaman olduğu gibi moda süreçte ayakta durmaktan geri kalmıyor: tüm şovlar dondurulmuş ve temel ilkeler yeniden düzenlenirken, Mercedes-Benz Moda Haftası Tiflisin, genç ve yerleşik Gürcü tasarımcıları desteklemek için hala önemli bir platform olduğunu kanıtlamaya devam ediyor. MBFWT'nin bir sonraki sezonu, eski Coca-Cola fabrika binasında açılacak olan Sanat ve Kültür Merkezin de benzeri görülmemiş bir şov ile gerçekleşecek. 

Endüstriyel alanlar, sanatçılar ve zanaatkârlar için uzun yıllar kapılarını açtı ve kültürel etkinlikler, sergiler için açmaya da devam ediyor. Bu nedenle, eski fabrikanın 27.000 metrekaresi yeniden tasarlanıyor ve çeşitli sanat, moda ve el sanatları türlerini birbirine bağlayan, dünyanın dört bir yanından sanatçılara, fotoğrafçılara ve tasarımcılara galerilerde atölye çalışmaları yapmak veya çalışmalarını halka açık bir şekilde sergileyebilmek adına hazır hale getirilmeye çalışılıyor. Mercedes-Benz Moda Haftası Tiflis ekibi, bu tür alanların sunacağı çok daha fazla şey olduğundan emin, bu yüzden Sanat ve Kültür Merkezi yılda iki kez düzenlenen etkinliğin yeni evi olacak.

Başlangıçta Mayıs ayı başında yeni bir Mercedes-Benz Moda Haftası Tiflis sezonunun başlangıcı için planlanan Sanat ve Kültür Merkezi'nin lansmanı mevcut koşullar nedeniyle ertelendi, ancak hiçbir şekilde iptal edilmedi. Kısıtlamalar tüm dünyada kaldırıldığında, yaratıcı endüstri profesyonelleri güçlü bir değişim ihtiyacı ile karşı karşıya kalacaklar ve Tiflis'teki kültürel merkez, fikirler için bir icraat potası haline gelebilir. Sanatçılara odaklanmak ve çalışmalarını dünyayla paylaşmaya teşvik etmek, yeniden değerlendirme zamanlarında çok önemlidir. Mercedes-Benz Moda Haftası Tiflis'in kurucusu, yaratıcı direktörü, Sanat ve Kültür Merkezi'nin ana itici gücü Sofia Tchkonia; yaratıcı zihinlerin ağa bağlanması, meslektaşlarıyla yeniden bağlantı kurmaları ve vizyonlarını paylaşmaları için uygun bir ortam sağlamanın bir yolunu buldu. Bu yaklaşımla Tiflis, ana yerel moda haftalarından ve kültürel merkezlerden biri olarak konumunu güçlendirmeye mahkumdur ve dünyanın en önemli moda noktalarından biri olma yolunda ilerlemektedir.

Gürcistan'daki ana moda etkinliği olan Mercedes-Benz Moda Haftası Tiflis, hevesli yerel tasarımcıların başarıları ile dikkat çekiyor. Dünyanın dört bir yanından medya ve alıcıları davet ederek, önde gelen perakende zincirlerinde ve konsept mağazalarında tanınan, sevilen ve temsil edilen bir dizi markayı piyasaya sürmeyi başardı. Lado Bokuchava canlı renkler ve katı silüetler veya Tatuna zamansız minimalizm, avangard güçlü giyinme veya hacimli George Keburia çizgileri ile Gürcü tasarımcılar benzersiz ve tanınabilir kimliklerine sadık kalıyor. FW20 şovları ertelenmiş olsa da, yeni koleksiyonları hazır ve her zamanki gibi ilham verici olmaya hazırlanıyor, yaklaşan moda haftası sezonunu beklemeye değer hale getiriyor.ÖNERİLER