× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

MULBERRY'DEN İLK SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇANTA KOLEKSİYONU

Moda dünyasında sürdürülebilirlik akımı hızla ilerlemeye devam ediyor!

by Simge Müge Tevetoğlu 17/12/2019
        Peki nedir bu sürdürülebilirlik akımı? Sürdürülebilir moda denilen çevre ve hayvanları koruyan, haklarına saygı gösteren, bu konularda farkındalıklar yaratan, tasarımı üretimi etik kurallara göre yapmak diye ifade edebiliriz. Maalesef insansal faaliyetler sonucu doğada meydana getirilen karbondioksit miktarının zararları yani kısacası insanların çevreye verdiği zarar ölçüsü her geçen gün hızla artış göstermekte.Bu sebeple moda markaları hızla bu akıma uyum göstermeye başladılar.

       Geçtiğimiz zamanlarda hızlanan moda paktı bu adımların başlangıcı oldu.Fransa’da yapılan G7 zirvesi 32 moda devi FASHION PACT anlaşmasını imzaladı. Sürdürülebilirlik moda adına imza atan markalar arasında Adidas, Chanel, Burberry, Armani, H&M, Inditex, Karl Lagerfeld, Prada, Puma, Ralph Lauren, Stella Mccartney gibi bir çok ünlü marka bulunuyor.

       Ve bu akıma katılan ünlü İngiliz moda evi Mulberry %100 sürdürülebilir çanta koleksiyonunu tanıttı. Markanın klasik çanta modellerini andıran ‘’Portobello’’ çantası, markanın Somerset’teki karbon nötr fabrikalarında üretilmiş. 7 farklı renkte üretilen çantalar; siyah, taba rengi, haki yeşili, koyu gri, mavi, turuncu ve bordo tonlarından oluşuyor. Bütün net kazanılanlar ekosistemleri korumak için çalışan ‘’World Land’’ kurumuna bağışlanacak. Mulberry çantaları markanın online sitesinden ve mağazalarından temin edilebilecek. 

Mulberry CEO’su Thierry Andretta ‘’Mulberry Green sorumluluklarımızı devam ettirerek,tasarım ve üretime yönelik yenilikçi yaklaşımımızı vicdani bir şekilde sürdürüyoruz’’ açıklamasında bulundu.

ÖNERİLER