× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

OFF-WHITE, BALENCİAGA VE NİKE DÜNYANIN EN SICAK MARKALARI SEÇİLDİ

COVID-19 salgını sırasında NİKE artan ürün alıcısı sayesinde list endeksinde 3. sıraya yerleşti. önünde 3 çeyrektir 1. sırada yer alan off-white ve 2. sırada balenciaga bulunmakta.

by Buse İldem 08/05/2020
Virgil Abloh off-white dünyadaki “en sıcak” marka unvanını korurken, Nike COVID-19 salgını sırasında tüketici istek listelerini arttırmaya başladı.

Off-white ‘ın sıkı sosyal medya takibi, etiketin her çeyrekte en popüler 20 markayı belirlemek için alıcının tarama, arama ve satın alma modellerini analiz eden moda arama platformu Lyst endeksinde en üst noktayı korumasına yardımcı oldu. Bu birinci sırada yer aldığı 3. çeyrek oldu.

Off-white ’ın yüz maskeleri için talep 2020 yılının ilk çeyreğinde %496 arttı. 

Balenciaga, mart ayında düzenlenen Paris Moda haftasında etkileyici sonbahar 20 şovunun ardından Last Endeksinde ikinci sırada yer aldı. Şov iklim değişikliği bilincini arttırmak içim sular altında bir podyumda gerçekleşti.

Nike, 2020 yılının ilk çeyreğinde Endeksteki en hızlı yükselenler arasındaydı. Spor malzemeleri için artan alıcı sonucunda, Spor giyim 3. Pozisyona yerleşti, Gucci 4. Sıraya. Nike ayrıca basketbol yıldızı Kobe Bryant ile uzun süredir devam eden spor ayakkabı işbirliğiyle satışlardaki artıştan da yararlandı.

Çeyrek boyunca sıcak bayan giyim ürünleri arasında Bottega Veneta’nın Kaset çantası vardı, Anine Bing'den desenli Gucci tayt ve kaplan sweatshirt var. Lyst Endeksine yeni girenler arasında on beşinci sırada Fransız lüks etiketi Jacquemus ve sırasıyla 19 ve 20. sırada ABD'li tasarımcılar Thom Browne ve Rick Owens var.

Erkek giyiminde, en sıcak ürünler de Loewe'den Polar ve fermuarlı kazak, Stone Island'dan, Gucci ve Disney birlikteliğinde kapüşonlu svetşört ve kargo pantolonu var. 

Lyst kurucu ortağı ve CEO'su Chris Morton “Lyst Endeksi, bu belirsiz zamanlarda bile güçlü markalara tüketici bağlılığının güçlü kaldığını gösteriyor. Ancak insanların markalarla etkileşime girme ve moda alışverişi yapma yolu hızla değişiyor. Covid-19 krizi sektörümüzde meydana gelen değişimleri hızlandırıyor ve daha fazla değişikliğe sebep oluyor. Eşi görülmemiş şu süreçte, dijital platform markalar için her zamankinden daha önemli. Bilgi ve iletişim topluluğumuz için çok önemli” dedi.


ÖNERİLER