× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

OTB SANAL SHOWROOM İLE GELİYOR

Renzo Rosso’nun OTB grubu, diğer moda endüstrisi oyuncuları gibi, pandemi sürecinde dijital araçlara geçişini hızlandırmak için zorlandı ve şimdi “ultra gerçekçi” sanal satış showroomunun açıldığını duyurdu.

by Buse İldem 01/07/2020
OTB sanal showroom ile geri dönüyor. Showroom benzersiz olarak değerlendiriliyor çünkü sabit bir markaya odaklanmıyor. Markalar arasında Diesel, Margiela, Marni ve Viktor & Rolf bulunuyor. Bir basın bülteninde OTB, showroomun “çok işlevli bir ekip tarafından tasarlanan uçtan uca modüler bir grup altyapısına dayalı olduğunu ve her birinin tarzını, ortamını ve dijital varlıklarını yansıtmasına yönelik özelleştirilmiş çözümlere izin verdiğini belirtti." Yeni showroom, Sonbahar / Kış 2020-21 satış kampanyasıyla ilk gösterime girecek.

Showroom içinde, alıcılar “sanal alanlarda duyusal bir yolculuk yapabilirler ve OTB'nin basın açıklamasında belirttiği gibi, gerçek zamanlı olarak bağlanan satıcılar uzaktan satın alma oturumları boyunca yönlendirileceklerdir." Yeni platform, yönetim danışmanlığı şirketi Accenture'un desteğiyle tasarlanmış ve üretilmiştir. Platform üzerinde yer alan tüm ürünler dijital olarak videolar, yüksek çözünürlüklü 3D görüntüler ve 2D yakın çekimlerle sunulacaktır. OTB, “Koleksiyonların sunulma şekli ve alanı fark yaratıyor,” ve “fiziksel showroom ziyaretlerinin görsel bileşenini korumak önemli" dedi. 

OTB’nin en son sanal aracında, satıcılar kalacak ve canlı sohbetler yoluyla satın alma oturumunun bir parçası olacaklar. Grup ayrıca, sanal showroom'un üretilmesi gereken örnek sayısında azalmaya izin vereceğini ve taşınmasına bağlı karbon emisyonlarını azaltacağının altını çizdi.

OTB'nin yıllık geliri 1.53 milyar €. Diesel, Margiela, Marni ve Viktor & Rolf'a sahip olmasının yanı sıra grup, Kaliforniya lüks denim etiketi Amiri'de de hisse sahibi. Ayrıca Marni ve Margiela üreten ve dağıtan şirket olan çocuk giyim uzmanı Brave Kid ve Staff International'ın yanı sıra Dsquared2, Just Cavalli ve Koché gibi lisans altında etiketlere de sahiptir.


ÖNERİLER