× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

PARİS DİJİTAL MODA HAFTASI PLANI

Moda haftalarının baştacı olan “Paris Erkek Moda Haftası” dijital ortamda gerçekleşecek. Markaların iddialı yaklaşımları ve şovun ekrandan izlenecek olmasına rağmen damga vuracağına dair konuşmalar. Bekleyenleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

by Buse İldem 31/05/2020
Dünyanın dört bir yanındaki moda haftaları COVID-19 pandemisinin ortasında sadece dijital formatlara geçmeye başladıkça, Fransız modasının yönetim organı olan Fédération de la Haute Couture et de la Mode, 2021 sezonu erkek giyim baharı için planını açıkladı. Başlangıçta Haziran ayının sonuna gelindiğinde, Paris Moda Haftası erkekleri 9-13 Temmuz tarihleri arasında yalnızca video içeren bir formatla ilerleyecek. Yalnızca dijital olan bu hafta takvime Londra Moda Haftası (12-14 Haziran) ve Milano Moda Haftası (14-17 Temmuz) dijital yinelemelerin yanı sıra katılıyor.

Londra ve Milano’nun erkek ve kadın tasarımcılarına çok çeşitli online içerik üretmeleri için açık olarak programlanmış dijital haftaların aksine, Paris’in yalnızca erkek giyim markalarına ve video içeriğine odaklanan daha sağlam bir yapısı olacaktır. “Tüm bunlar ana uluslararası medya ağlarında geniş çapta paylaşılacak.” Bu nedenle, PFW erkekleri, yeni sanal içerik modları sunmaktan ziyade endüstriye hizmet vermeye ve koleksiyonları sergilemeye daha fazla odaklanarak geleneksel, fiziksel moda haftaları gibi daha fazla yapılandırılma potansiyeline sahiptir. Sphere, dijital moda haftası fikrini daha da geliştirerek sanal bir showroom yapılmasını destekleyecek.

PFW takviminde görünen mükemmel erkek giyim etiketlerinin çoğu hala planlarını şekillendiriyor gibi görünüyor. Yayın sırasında, büyük evlerin hiçbiri dijital haftaya katılımı doğrulayamadı, ancak önümüzdeki haftalarda duyuru yapmaları bekleniyor. Bununla birlikte, Londra ve Milano'daki çevrimiçi şovlarla birleştirilen dijital bir PFW, ekranlarda izlenilse bile moda ya damgasını yeniden vuracak.
ÖNERİLER