× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

PARİS MODA HAFTASI ERKEK VE COUTRE ŞOVLARI YAZA MI ERTELENDİ?

COVID-19 salgını sırasında ertlenen şovlar artmaya devam ediyor. Tasarımcılar ve yetkililer dijital platformları kullanmayı tercih edecekler mi?

by Buse İldem 06/05/2020
Covıd-19 sebebiyle iptal olan moda etkinliği sayısı artmaya devam ediyor: Met Gala, CFDA ödül töreni ve bir çok konferans. Bununla beraber yetkililer bu süreci mümkün olduğu kadar dijital platformlardan sürdürmeye çalışıyor. Şimdi ise Paris erkek ve couture moda haftası da ertelenenler arasında yerini aldı.

Fransa’nın moda yönetimi, The Fédération de la Haute Couture et de la Mode (FHCM),cuma günü basın açıklamasıyla beraber duyuruyu yaptı. “ Yönetim kurulu mevcut koşulları göz önüne aldığında, iki büyük moda haftasının - 23 haziran ve 5 temmuz da planlanan- ertelenmesi uygun bulunmuştur.” dedi.

FHCM ”Covid-19 salgınının dünyaya yayılması ışığında, Konutların, çalışanlarının ve sektörümüzde çalışan herkesin güvenliğini ve sağlığını sağlamak için güçlü kararlar alınması gerekmektedir” diyerek ekledi.

Canlı yayın şovlarını tercih eden sanatçıları hayal etmek zor değil,( Giorgio Armani, şubat ayında Milano Moda Haftası sırasında dijital bir showroom gerçekleştirdi.) veya tasarımları göstermek için başka dijital uygulamalar kullanmak. Ancak bu bile, şu anda karantinaya alınmış izolasyonda kalmayı tercih edebilecek ekiplerin bir miktar katılımını gerektiriyor. Öyle ya da böyle, federasyon durumu güvence altına aldı, “ ekipler ile beraber olası alternatifler üzerinde aktif olarak çalışıyor." denildi. 


ÖNERİLER