× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

PRENSES ROYAL, İNGİLİZ TEKSTİL HAFTASINI BAŞLATTI

Prenses Royal, UKFT başkanı olarak ingiliz tekstil haftasını başlattı. İngiliz tekstil haftası, UKFT tarafından başlatılan Birleşik Krallık tekstil endüstrisinin bir vitrinidir.

by Buse İldem 13/09/2020
UKFT tarafından düzenlenen ingiliz tekstil haftası, 9-15 eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Tekstil haftası başladığı günden itibaren alandaki birçok liderin dikkatini çekti. Kumaş İşçileri Şirketi ve Yün Kampanyası ile koordine bir şekilde gerçekleşen proje, online makaleler, röportajlar, videolar ve mevsimsel trendleri içeriyor.

Prenses Royal haftayı başlatırken şunları söyledi: “2020 pek çok düzeyde zor bir yıl olsa da, İngiliz tekstil endüstrisi kendisini çok daha geniş bir kitleye tanıtmak için yeni teknolojiden yararlanma fırsatını değerlendirdi. Birleşik Krallık, dünyanın en çok aranan kaşmirinden en iyi yününe, lüks tüvit ve ipeklere, kendine özgü ekose kumaşlarına kadar tekstil ürünlerinin kalitesi ve özgünlüğü ile dünya çapında ünlüdür hepimiz bunu biliyoruz. Belki de daha az bilinen şey, Birleşik Krallık'ın tarihimizden esinlenen ancak sınırlamayan tekstil tasarımcılarına, renk uzmanlarına ve teknoloji uzmanlarına da ev sahipliği yapmasıdır. Birleşik Krallık, yeni ve daha sürdürülebilir kumaş eğirme ve boyama yöntemlerini icat etmede ön saflarda yer alıyor ve tıp, savunma ve havacılık da dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde kullanılan yenilikçi teknik tekstiller ve performans kumaşları üretiyor."

"Birleşik Krallık güçlü bir tekstil mirasına ve gelecek vaat eden bir yapıya sahip, kendini uyarlama ve yeniden keşfetme yeteneğini de kanıtlamış durumda. Her yıl üniversitede tekstil tasarımı, teknolojisi ve mühendisliği gibi kurslarda hem yurtiçi hem de yurtdışından 4.800 kişi tekstil eğitimi alıyor. Bu sayede sürdürülebilir tekstil mirasımız devamlılığını koruyor."
ÖNERİLER