× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

RAFA KALDIRILMIŞ BİR KİTAPTAN İLHAMINI ALAN KOLEKSİYON #MBFWI

Mert Erkan, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında 6.sezon defilesini gerçekleştirdi. “Rafa Kaldırılan” adını verdiği özel koleksiyonu ile özellikle kendi ayakları üzerinde durabibilen, güçlü kadın silüeti ile izleyenleri büyüledi.

by Filiz Odak Uzun 11/10/2019
Moda tutkunlarının bir araya geldiği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’a altıncı kez katılan tasarımcı Mert Erkan, yıllar önce rafa kaldırdığı bir kitabın içerisinde yer alan kurumuş karanfilden ilham alarak hazırladığı İlkbahar / Yaz 2020 koleksiyonunu sundu.

“GEÇMİŞE GÖNDERME YAPAN KADIN DURUŞU”

“Rafa Kaldırılan” adını verdiği İlkbahar / Yaz 2020 koleksiyonunda, yarattığı kadın silüeti için özellikle beyaz, bej, lila, saks ve mor renklerine ağırlık veren Erkan, kendi ayakları üzerinde durabilen, geçmişe gönderme yapan ve net kavramlarını kullandı. Hacimli omuz ve kol detayları, pis dikilen ve farklı yorumlanan şeritler, oval pat kapamalar ve daire etekler koleksiyonun anahtar detayları içerisinde yer aldı. Koleksiyonun styling’ini güçlü bir noktaya çıkaran stylist Semih Demir ise; bakır görünümlü saç aksesuarları, kuş tüyü küpeler, ıslak saç-makyaj görünümü ve minimalist ayakkabılar ile görünümlere farklı bir duygu kattı.

“BEST MODEL OF TURKEY 2019 BİRİNCİSİ PODYUMDA RÜZGAR GİBİ ESTİ”

Koreografisini her yıl olduğu gibi bu sezon da başarılı koreograf Asil Çağıl’ın gerçekleştirdiği defilede, Best Model of Turkey 2019 birincisi Derya Ekşioğlu, ikincisi Tutku Aygan ve üçüncüsü Melike Yalnız başta olmak üzere, 2018 birincisi Türkan Geyik, Açelya Kartal, Hande Taşkıngibi ünlü modeller de podyumda yer aldı.

Mert Erkan’ın bu sezonki sponsorları arasında; İHKİB, M.A.C. Cosmetics, Mehmet Tatlı Kuaför, Ecrownish, La Prenda PR, Fatma Karamete Ayakkabı, Aksesuarex, Arife Design, Aylin Yılmaz Moda Evi ve Sibel Durmaz Ayakkabı yer aldı.


ÖNERİLER