× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

RALPH LAUREN X FRIENDS

Ralph Lauren Friends'in 25.yılına özel kapsül koleksiyonu hazırlamış. Son zamanlardaki en heyecan uyandırıcı koleksiyon desek abartmış olmayız herhalde. Koleksiyon dizideki Rachel Green'den ilham alıyor, gelin birlikte göz atalım :)

by ModaHayat 22/09/2019
"En sevdiğiniz dizi hangisi?" sorusu benim bir saniye bile düşünmeden cevapladığım bir sorudur. Cevabım şüphesiz ki Friends. NBC'de yayınlanan Friends, 25 yıl önce 22  Eylül 1994'te ilk gösterimiyle izleyenlerinin karşısına çıktı.Döneminde ve sonrasında rekorlara imza atmış 10 sezonluk bir dizi.İzleyen herkeste hayranlık uyandıran,her sohbette yer edinebilen seneler geçse de asla eskimeyen muhteşem bir proje. İzlemeyen olduğunu sanmasam da izlemeyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.İzlemeye kıyamadığınız,diziyi bitirdikten sonra senelerce defalarca izlediğiniz,dizi oyuncularını kendi arkadaşınızmış gibi benimseten bir dizi.Gerçekten gelmiş geçmiş en iyi dizi olduğunu düşünüyorum.

Friends'in 25.yılı şerefine, Ralph Lauren; dizide bir zamanlar Ralph Lauren çalışanı olan Rachel Green'den esinlenerek  'Wear-to-Work' koleksiyonunu oluşturmak için Warner Bros ile ortak oldu. Dizide Rachel Green'i canlandıran oyuncuyu bilmeyen yoktur aramızda; Jennifer Aniston

Rachel dizide her zaman moda ikonu olmuştur. Rachel'ı alışverişe düşkünlüğü, modaya ilgisiyle biliriz. Her Friends izleyen bilir ki dizinin en can alıcı noktalarından biri Rachel'ın stiliydi. Dizide ilk sezonda Central Perk'te bir garson olarak başladı ama bu işiyle arası hiçbir zaman iyi olmadı.Sonrasında Bloomingdale'de satın alma departmanında bir işe girdi.Çok zaman geçmeden de Ralph Lauren'da görev aldı. Amerikalı tasarımcı Ralph Lauren ,dizinin 6.sezonunda bir asansörde Rachel'ın yanında bir sahnede rol aldı. 90'lı yılların sonlarında New York'ta moda ile ilgili kariyerine başlayan genç bir kadın olarak Rachel Green hem döneminin hem de günümüzde 'ofiste ne giyilir' konusunda kesin bir rol model olmuştur. Sadece ofis giyimi değil günlük hayatındaki giyimiyle ve saç kesimleriyle de dönemine damgasını vurmuştu.Günlük hayatındaki tarzı günümüzde de o izlerini koruyor.

Rachel Green'in tarzını kusursuz bir şekilde yansıtan koleksiyonda ekoseli bir mini etek, deri parçalar, balıkçı yakalar, klasik beyaz gömlekler ve diz boyu deri çizmeler yer alıyor.Bunun dışında karakterin daha eğlenceli anlarına uykun leoparlı ve renkli parçalar da yer alıyor.Koleksiyon çizgili takım elbise,binici tarzıyla gelenekselliğe çağrışım yaparken elbiseleriyle de klasik tarzda ağırlığını koruyor.
Kampanyanın çekimleri Monica ve Rachel'ın dairesinde ve Central Perk'te çekildi.

Koleksiyon hem Polo hem de Lauren Ralph Lauren markalarının parçalarını içeriyor. ralphlauren.com sitesinden online olarak satışa çıktı. 21 ve 22 Eylül tarihlerinde Bloomingdale's in Bloomingdale'deki mağazasında bir fincan kahve içerek koleksiyondan alışveriş yapabilecekleri bir Central Perk konsepti oluşturuldu.
Koleksiyonun fotoğraf çekimlerini çok beğendim.

Koleksiyondaki parçalara göz atalım:)


ÖNERİLER