× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA H&M TÜRKİYE’DEN DESTEK

H&M Türkiye’de içinde bulunduğumuz koronavirüs pandemi günlerinde sağlık çalışanlarına yardım etmek için harekete geçti.

by Simge Müge Tevetoğlu 15/04/2020
    
    Türkiye’de 10. Yılını kutlayan H&M Türkiye, Sağlık Bakanlığı ile görüşmeleri sonucunda Şişli Etfal, Okmeydanı Devlet Hastanesi, Cerrahpaşa ve Çapa Tıp Fakültesi Hastaneleri başta olmak üzere 18 hastaneye tişört, çorap, iç çamaşırından oluşan 30 bin adet temiz kıyafet temin ederek desteğini sağladı. 

    H&M Türkiye Ülke Müdürü Müge Arpacıoğlu "H&M olarak her zaman ilk önceliğimiz ekiplerimizin, çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği. Tüm dünyanın ve ülkemizin birlikte geçirdiği bu ön görülemeyen büyük salgının etkilerini en az indirebilmek adına hepimizin destek sağlayabileceği pek çok alan yer alıyor. H&M group olarak COVID-19 pandemiğinin geniş çaplı etkilerinin üstesinden gelmek için, tedarik zincirlerimiz aracılığıyla hastaneler ve sağlık çalışanlarına kişisel koruyucu ekipman üretmeye başladığımızı geçtiğimiz ay paylaşmıştık. Bu süreçte gördük ki ülkemizdeki sağlık çalışanlarının yoğun çalışma tempolarında ayrıca temiz kıyafete de çok ihtiyaçları var. Sağlık çalışanlarımıza H&M Türkiye olarak gösterdikleri olağan üstü çalışma için müteşekkiriz." Açıklamasında bulundu. 

    Bağımsız olarak faaliyet gösteren H&M Vakfı da, Birleşmiş Milletler Vakfı tarafından başlatılan COVID-19 Dünya Sağlık Örgütü için Dayanışma ve Müdahale Fonu'na 500.000 USD bağışta bulunduğu geçtiğimiz aylarda açıklamıştı.

                            

ÖNERİLER