× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

SERGIO ROSSI HAYATINI KAYBETTİ!

İtalyan moda duayeni ayakkabı tasarımcısı Sergio Rossi İtalya’nın Cesena şehrinde 84 yaşında corona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

by Simge Müge Tevetoğlu 04/04/2020
    
     Rossi, 1935 yılında İtalya San Mauro Pascoli'de doğdu. 1950 yılında ayakkabı üretmeye başlamış ve 1968 yılında kendi adını taşıdığı markasını kurmuştur. Kendi markasının başarısının yanı sıra Versace, Dolce & Gabbana,Azzedine Alaia gibi ünlü modaevleri ile beraber çalışmıştır. 

     Markanın CEO’su Riccardo Sciutto açıklamasında "O bir ustaydı, onunla tanışmak büyük bir ayrıcalıktı. O bizim manevi rehberimizdi ve bugün her zamankinden daha fazla..." sözleriyle ne kadar üzgün olduğunu dile getirdi. Sciutto Rossi için, “Kadınları çok severdi ve onların feminenliğini benzersiz bir şekilde yakalardı. Asla abartıdan hoşlanmadı, her zaman kararında bir zevke sahipti. Ayakkabılar her zaman giyilebilir tarzdaydı ve onları mükemmel hale getirmediği sürece asla tatmin olmazdı. Ayakkabılar, onun için bir aksesuar değildi. Bir keresinde bana bir kadının bacağının mükemmel uzantısını yaratmak istediğini söyledi.” açıklamasında bulundu. 

    2007 yılında kendi markasını yaratan oğlu Gianvito Rossi, babasının korona virüse karşı asil bir mücadele başlattığını ve ölümünden birkaç gün önce hastaneye kaldırıldığını söyledi. “Her zaman sınıfına ve güçlü, karizmatik, cömert, cesur karakterine dikkat çekti: doğal bir lider, aynı zamanda sevilen ve saygı duyulan ortakları tarafından saygı duyulan ve hayatının uzun yolculuğunda bir büyük aile yarattı ” açıklamasında bulundu. 

    Gianvito Rossi, son olarak “Ailen sevgiyle son vedalarını sunuyor,tutkunun tartışılmaz ateşiyle bize yaptıkları işi sevenler için sınır olmadığını öğrettin.” "Güle güle üstad"


ÖNERİLER