× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

TOM FORD, SONRAKİ PİST ŞOVU İÇİN LOS ANGELES'A GERİ DÖNECEK!

“Birçok yönden, moda ve film dünyasının birbiriyle yakından ilgisi olmasına rağmen, genel olarak Los Angeles ve Batı Kıyısı'nın moda dünyası tarafından göz ardı edildiğini düşünüyorum”

by Fatma Savul 16/12/2019
Tom Ford geçtiğimiz yaz Amerika Moda Tasarımcıları Konseyini başkan olarak devraldığında, New York Moda Haftası'nı canlandırmakla görevlendirildi. Ancak bu şubat ayında yaptığı şov için tasarımcı Los Angeles'a geri dönüyor. Sebebi 9 Şubat'taki planlanan Oscar, moda haftasının tam ortasında. 

Ford daha önce Şubat 2015'te Los Angeles de Akademi Ödülleri'nin de moda haftasında düştüğünü gösterdi. Tasarımcının müşterileri ve ön sıraları, Hollywood'un en ünlülerinden bazılarını içeriyor; bu nedenle, yer değişikliği kesinlikle onun işi için anlam ifade ediyor.
Ancak bu hareket, son yıllarda uluslararası basın ve alıcılar için daha az ilgi çekici ve daha az çekici hale gelen New York merkezli CFDA ve New York Moda Haftası ile olan rolüyle ilgili. New York’un, Thom Browne, Altuzarra ve Telfar gibi favori tasarımcı etiketlerinin çoğunu, son yıllarda Paris’te göstermeye karar verdi. Ford, New York'taki kadın giyim koleksiyonlarını tutarlı bir şekilde göstermeye devam eden en büyük isimlerden biri oldu. 

Ford'un verdiği bir demeçte ;''Biri bana geçen gün CFDA'nın Başkanı olduğum için Los Angeles'ta göstermeyi nasıl haklı çıkarabileceğimi sordu ve CFDA'nın New York Moda Tasarımcıları Konseyine değil, Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi'ne karşı durduğunu hatırlattım'' dedi. 

New York Moda Haftası'nın “resmi” ev sahibi CFDA ve IMG arasında gerginlik hala yaşanıyor ve tasarımcılar hala gösterilerinin ticari ve pazarlama önceliklerini nasıl dengeleyeceklerini araştırıyorlar.

Ford, “Birçok yönden, moda dünyasının ve film dünyalarının birbiriyle yakından ilgili olmasına rağmen, genel olarak Los Angeles ve Batı Kıyısı'nın moda dünyası tarafından göz ardı edildiğini düşünüyorum” dedi. “Bunu iki takvimin üst üste geldiği ve iyi işe yarayacağını düşündüğüm için son kez yapıyorum. Los Angeles o hafta özellikle heyecan verici olucak ve benim evim olduğu için yapılması doğal bir şey olarak görüyorum..'' diye sözlerine ekledi.


ÖNERİLER