× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

ULUSLARARASI TİCARET BÜYÜKLERİ MODA ENDÜSTRİSİNDE MEVSİMSELLİK İÇİN BİR ARAYA GELİYOR

Selfridges, Harvey Nichols, Erdem gibi büyük isimlerin de içinde bulunduğu Uluslararası Ticaret Birliği, moda endüstrisini koronavirüs Pandemisinden sonra mevsimsellik ve indirim sürecini yeniden gözden geçirmek için güçlerini birleştiriyor.

by Buse İldem 19/05/2020
Selfridges, Harvey Nichols, Erdem gibi büyük isimlerin de içinde bulunduğu Uluslararası Ticaret Birliği, moda endüstrisini koronavirüs Pandemisinden sonra mevsimsellik ve indirim sürecini yeniden gözden geçirmek için güçlerini birleştiriyor.

Grup açık bir mektupla, sektöre sezon sonu promosyonlarını sonbahar / kış koleksiyonları için Ocak ayına ve ilkbahar / yaz koleksiyonları için Temmuz ayına ertelemeye çağırıyor. Ayrıca, Ağustos ayından Ocak ayına kadar sonbahar / kış satış sezonununu, şubattan temmuz ayına kadar ilkbahar / yaz sezonunun fiyat listesini ayarlamak istiyor. Bu sayede mevsim geçişlerinde daha dengeli bir teslimat akışı oluşabilecek. 

Mektupta: “ Son zamanlarda küresel moda endüstrisinde, CEO’lardan alıcılara ve yaratıcı yönetmenlere kadar bir çok isim, ortak bir vizyonla işimizin dönüşmesi gereken yolları tartışmak için bir araya geldik. Mevcut ortamın zorlu olmasına rağmen, işlerimizi basitleştirecek, onları çevresel ve sosyal açıdan daha sürdürülebilir hale getirecek ve sonuçta müşterilerin ihtiyaçlarına daha yakın hale geleceğimiz temel ve hoş bir değişiklik için aynı çatıda toplandık. Bunu, sonbahar / kış 2020 sezonundan başlayarak hem kadın hem de erkek giyim eşyalarının mevsimselliğini ve akışını ayarlayarak başarmayı umuyoruz” denildi.

İmzacılar arasında “Bergdorf Goodman'daki moda ofisinin kıdemli başkan yardımcısı Linda Fargo; Mytheresa başkanı Michael Kliger; Acne Studios CEO'su Mattias Magnusson; Özgürlük Satın Alma Direktörü Sarah Coonan; ve Brown Thomas'ın moda direktörü Shelley Corkey; tasarımcılardan Dries Van Noten, Craig Green, Mary Katrantzou ve Gabriela Hearst ” da vardı.

Mektupta özetlenen diğer girişimler arasında defilelerin gözden geçirilmesi ve uyarlanması, daha az seyahat, daha az kumaş, envanter atığı ve dijital showroom gibi girişimlerin kullanılması da yer alıyor.
ÖNERİLER