× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

ÜNLÜ TASARIMCI PHOEBE PHILO'NUN MODA'YA HIZLI DÖNÜŞÜ!

Celine modaevi’nin eski yaratıcı kreatif direktörü Phoebe Philo moda dünyasında nasıl bir yol alacak?

by Simge Müge Tevetoğlu 22/02/2020
       Küçük yaşlardayken ailesinin olan dikiş makinesi alması ile kendi kıyafetlerini dikmeye başlayan Philo, moda tasarımcısı olma hayaliyle Londra Central Saint Martins Üniversitesi'ne kaydolmuş,bir üst dönemi olan Stella Mc-Cartney ile orada tanışmışlardır. Mezun olduktan sonra Chloé'de kreatif direktör olan Stella McCartney'in tasarım asistanı olmuştur. 2001 yılında Mc-Cartney kendi markasını kurmak istediğinden Chloé'den ayrılınca Phoebe Philo markanın kreatif direktörü olmuştur. 2008 yılında ise Celine'e kreatif direktör olması teklif edilince sektöre bomba gibi bir dönüş yapmıştır. 10 yıl içinde Phoebe Philo tasarımlarıyla Celine modaevi için unutulmaz koleksiyonlara imza atmış şık,modern ve minimalist bir hava yaratmış olup sadık bir hayran kitlesi elde etmiştir. Luggage tote bag, büyük beden Cabas ve çok cepli Trio, Philo'nun hit parçalarından yalnızca birkaçıdır. Tasarımcı 2017 yılında markadan ayrıldığını açıklayınca Celine hayranları büyük üzüntü duymuşlardır.

       Ve sene 2020,Philo yeni koleksiyon için planlama yaptığı ve ekip için tasarımcılarla görüştüğü haberleri doğrulansa da henüz resmi olarak açıklama yapılmadı. Koleksiyon çalışmalarının modaevi Azzedine Alaïa için de olabileceği söylentiler arasında. WWD'nin raporuna göre, Philo'nun önünde 2 seçenek var, biri Azzedine Alaïa'nın kreatif direktörü olmak bir diğeri ise kendi moda markasını kurmak.

       Önümüzdeki günlerde tasarımcı’nın hangi kararı verip moda dünyasında nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.ÖNERİLER