× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

VALENTINO MAĞAZASINDAKİ İLK SANAL ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Modern, feminen ve romantik dokunuşların yoğun olduğu İtalyan modaevi Valentino, “Backnet” sneakers modelini dijital bir eventle tanıttı.

by Elifcan Şanlı 07/06/2020
Pandemi nedeniyle yeni alışkanlıklar edindiğimiz bu dönemde moda markaları da bu yeni normale inovatif pazarlama ve satış stratejileriyle ayak uyduruyor. Geçtiğimiz gün lüks moda markası Valentino, düzenlediği dijital eventle inovatif dünyanın kapılarını markasına açtı. 

Milano'daki Via Montenapoleone mağazasında düzenliği “Valentino Garavani Backnet” sanal eventi, markanın özel olarak davet ettiği müşterileri dijital olarak ağırladı. Online bir platformdan gerçekleşen bu sanal etkinlikte Valentino'nun satış danışmanları müşterilerine satın alma sürecinde yardımcı oldu. Dijital etkinliğe davet edilen müşterilere "Backnet" sneakerlarını kişiselleştirme imkanı da sunuldu. Müşteriler dilerlerse, satın aldıkları sneaker'larının arkasına deri ekleterek, baş harflerini bu derinin üzerine yazdırabiliyorlardı. Valentino'nun bu yeni nesil sanal daveti misafirlerine sanal da olsa, her zamanki gibi özel bir servis sunmayı ihmal etmiyor.

Moda haftalarının, eğitimlerin ve etkinliklerin sanal olarak gerçekleştiği bu dönem bir süre daha devam edecek gibi duruyor. Pandemi geçse bile bu dijitalleşme serüveninin devam edeceğini düşünüyoruz. Markaların diğer sanal adımlarını da merakla bekliyoruz.
ÖNERİLER