× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

VERY GROUP 2 MİLYAR STERLİN KÂR BEKLİYOR

Very Group, kapanış öncesi ticaret güncellemesinde güçlü bir gelir artışı ve kâr getirisi beklendiğini bildirdi.

by Buse İldem 19/08/2020
Daha önce Very ve Littlewoods'un sahibi olan Shop Direct olarak bilinen grup, yıllık grup gelirinin 30 Haziran 2020'ye kadar yılda ilk kez 2 milyar £ 'u aşacağını söyledi. Grup perakende satışları dördüncü çeyrekte% 28 büyüdü. Very'nin perakende satışları aynı dönemde elektrik ve ev kategorilerinde sırasıyla %78 ve %53 artışla %36 artarak perakendecinin tüm yıl boyunca %10'dan fazla büyümesine yol açtı.

Grup, tüm yılın temel FAVÖK'ünün 255 milyon ile 270 milyon sterlin aralığında olmasını ve "vergi öncesi pozitif kar" olmasını bekliyor. Güçlü performans ve olumlu görünüm göz önüne alındığında, şirket hükümetin Koronavirüs İş Tutma Programını kullanmadığını ve hükümet kredi programlarına erişmediği söylendi.

Very Group, 30 Haziran 2020'de sona eren yıl için sonuçlarını Eylül ortasında açıklayacak. The Very Group CEO'su Henry Birch, “Meslektaşlarımızın yorulmak bilmeyen çabaları sayesinde Covid-19'un zorluklarına rağmen 4. çeyrekte çok güçlü bir performans sergiledik." Kilitlenme sırasında bizi tercih eden yeni ve mevcut müşterilerimizin, çalışanlarımızın güvenliğini ön planda tuttuk ve kesintisiz hizmet sunduk.

“Finansal krizde olduğu gibi, iş modelimiz değişken koşullar ve değişen tüketici satın alma modelleri karşısında uyarlanabilir ve dayanıklı olduğunu kanıtladı." Finansal hizmetlerle desteklenen çevrimiçi çok kategorili modelimiz öne çıkarken, en yüksek ticaret seviyelerini deneyimledik ve benzeri görülmemiş seviyelerde yeni müşteriler kazandık. 

"Covid'in neden olduğu operasyonel zorluklara rağmen, müşterilerimiz ve işletmemiz için oyunun kurallarını değiştirecek yeni faydalar yaratacak olan Skygate yerine getirme merkezimize [23 Mart'ta açılan] geçişe uyum sağladık ve baskıya devam ettik." 

"Ekonomik koşullar zorlu olmaya devam ederken, giderek artan online alışveriş yapan müşteriler için her zamankinden daha alakalı olduğumuza inanıyoruz. Yeni mali yılda güçlü ticarete devam etmek için iyi bir konumdayız ve yeni normal ne olursa olsun ön planda olmamızı sağlamak için yatırım yapmaya devam edeceğiz. "  ÖNERİLER