× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

VICTORIA SECRET MAĞAZALARINI KAPATMA KARARI ALDI

Kısa bir süre önce satışı gerçekleşen Victoria's Secret, salgın döneminde satışlarında düşüş yaşadı ve Kanada ile ABD'de bulunan mağazalarının dörtte birini kapatma kararı aldı.

by Gizem Şakar 03/06/2020
Victoria’s Secret, pandemi nedeniyle 18 ay boyunca satışlarında düşüş yaşadı ve Rihanna’nın iç çamaşırı markası Savage tarafından Fenty ve American Eagle Outfitter’s Aerie’nin yükselişiyle başa çıkamadı. Bunun üzerine dünyaca ünlü iç giyim markası önümüzdeki aylarda Kanada ve ABD’deki mağazalarının dörtte birini kapatma kararı aldı. İç çamaşırı markasının sahibi L Brands, salgının satışlara zarar vermeye devam ettikçe mağazalarda daha fazla kapanma olabileceğini açıkladı.

Baş mali işler uzmanı Stuart Burgdoerfer, bunun Victoria’s Secret’ı “güçlendirmeyi” amaçlayan “çok önemli bir karar” olduğunu söyledi. Şubat ayında L Brands, Sycamore Partners’a 525 milyon dolarlık bir anlaşma ile yüzde 55’lik hissesini sattı, ancak Sycamore Partners  covid-19 koronavirüs salgınının tetiklediği geçici mağaza kapanışları nedeniyle Mayıs ayının başlarında satıştan çekildi.
ÖNERİLER