× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

VICTORIA’S SECRET YATIRIM ŞİRKETİ SYCAMORE PARTNERS İLE DAVALIK OLDU

Şubat ayında 525 milyon dolara Victoria Secret'ı almak için L Brands ile anlaşma yapan yatırım şirketi Sycamore Partners koronavirüs nedeniyle kararından vazgeçti.

by Gizem Şakar 25/04/2020
Covid- 19 koronavirüs salgını nedeniyle ABD'li ünlü moda markası Victoria's Secret'ın satışında da işler karıştı.Şirketin % 51'lik hissesini 525 milyon dolar bedel ile satın alan Sycamore Partners, salgın nedeniyle kararından vazgeçti. Victoria's Secret'in sahibi L Brands ile Sycamore Partners davalık oldu. 

Delaware Mahkemesi'ne sunulan dava dilekçesinde fesih sebebi olarak, L Brands'in Victoria's Secret'ın ABD'deki mağazalarını kapatmasını, işçileri ücretsiz izne yollamasını ve dükkanların Nisan ayı kiralarını ödememesini gösterdi.L Brands ise yaptığı açıklamada, “Bu davada kendimizi  savunacağız ve yapılan anlaşmadan doğan haklarımız için yasal yollara başvuracağız” dedi. 

Şubat ayında iki şirket arasında yapılan 525 milyon dolarlık anlaşmaya göre Sycamore, %51 hisse ile Victoria's Secret'ın yönetimine geçecek ve yıllardır markanın CEO'su olan Leslie Wexner da istifa edecekti.

ÖNERİLER