× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Moda Haberleri

YEEZY X GAP KOLEKSİYONU İÇİN GAP VE KANYE WEST ORTAK OLDU

Gap, Yeezy Gap koleksiyonunu oluşturmak için Kanye West ile 10 yıllık ortaklık anlaşması oluşturdu. Batının ünlü markası dünya geneline ulaşabilmek için bunun büyük bir fırsat olacağını düşünüyor.

by Buse İldem 29/06/2020

Gap ve Kanye West ortaklığı

Yeezy Gap serisinin 2021 yılında piyasaya sürüleceğini, koleksiyonun Yeezy tasarım stüdyosu koleksiyonun "erkekler, kadınlar ve çocuklar için bir yüksek temeller ve modern bir çizgi taşıdığını" söyledi.

Nijeryalı-İngiliz tasarımcı Mowalola Ogunlesi, Instagram üzerinden yeni koleksiyonun tasarım direktörü olacağını açıkladı. Gap ve Yeezy'e göre, koleksiyonun "yaratıcı süreci henüz başlıyor" ve "West’in tasarım vizyonu, zaman içinde Gap mağazalarındaki ve dijital kanallardaki benzersiz Yeezy Gap ifadelerine kadar uzanacak." 

Gap markasının global başkanı Mark Breitbard, “Kanye'yi, Yeezy markasının estetiği ve başarısı üzerine ve birlikte bir sonraki seviye de perakende ortaklığı için yaratıcı bir vizyoner olarak Gap ailesine tekrar davet etmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

West, nisan 2020 itibariyle 2.9 milyar dolar değerinde olan Yeezy markasının ve Gap Inc.'in tek mülkiyetini koruyacak. Ortaklık sayesinde Yeezy, satış başarısına dayalı telif hakları ve potansiyel eşitlik alacak. Koleksiyonun açıklanmasının ardından, Gap Inc. hisseleri Cuma günü% 42 oranında artarak Gap'ın piyasa değerine 1 milyar doların üzerinde bir artış kaydederken, şirket bu yıl hisselerinin% 20'nin üzerinde düştüğünü düşünüyor.

West'in adının ve markasının katılması müşterilere ilgi çekici gelirse, Yeezy Gap hattı Gap'in büyük bir satış düşüşünden kurtulmaya başlamasına yardımcı olabilir. Bu ayın başlarında, San Francisco merkezli şirket, Covid-19 ile ilgili mağaza kapanışlarına ve kısıtlamalarına atfedilen 932 milyon dolarlık büyük bir ilk çeyrek kaybı rapor ederek şirketin hisselerinin yaklaşık% 5 oranında düşmesine neden oldu.

Şirket, 2 Mayıs tarihinde sonlanan üç ay boyunca, önceki yıla göre 227 milyon $ karla 932 milyon $ net zararda, net satışlar ise 3.71 milyar $ 'dan% 43 düşüşle 2.11 milyar $' a geriledi. Şirketin zararları arasında ayrıca mağaza ve faaliyet kiralaması için 484 milyon dolarlık bir hatıra ve 235 milyon dolarlık bir stok değer düşüklüğü vardı.


ÖNERİLER