× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Radar

İSTANBUL’UN GÖZDE MODA OKULLARI

İstanbul'da yer alan en gözde moda okullarını sizler için inceledik

by ModaHayat 26/10/2015

LASALLE COLLEGE İSTANBUL

LaSalle College İstanbul’un Moda Okulu, Kanada Eğitiminin Türkiye bölümünü temsil etmekte olup öğrencileri söz konusu bu son derece rekabetçi alanda beceri ve kendine güven ile başarılı olmaya hazırlamaktadır.

LaSalle College İstanbul’un bütün program müfredatı Montreal’de bulunan LCI Education tarafından Kanada eğitim standartlarına göre geliştirilmektedir. Kendilerini mesleklerine adamış olan eğitmen ekipleri ve Türkiye’de ki profesyoneller Kanada’da ki Genel Merkez ile en üst seviyede eğitim gereksinimlerini karşılamak üzere yakın işbirliğinde bulunmaktadır. Her bir program müfredatının pedagojik ilgisi, tutarlılığı ve yeterliliği resmi olarak LCI Education yan kuruluşlarında değerlendirilen üç faktördür. En son teknolojiye sahip eğitim tesislerinden kalifiye eğitmenlerine kadar LaSalle College İstanbul, yüksek kalitede eğitim sağlaması açısından uluslararası itibara sahiptir.

Moda tasarımından moda pazarlamasına kadar öğrenciler diploma ve sertifika programları arasında seçim yapabilmekte ve moda alanında bir kariyere sahip olmayı hedeflemektedirler.

lasalle

İSTANBUL MODA AKADEMİSİ

İstanbul Moda Akademisi (İMA), moda ve modayla ilgili tüm alanlarda yenilikçi ve modern bir yaklaşımla eğitim faaliyetleri yürüten, uluslararası platformlarda kabul görmüş, Türkiye’nin en yetkin moda okullarından biridir.

Avrupa Birliği, Ekonomi Bakanlığı ile İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) işbirliğiyle 2007 yılında kurulan İMA’nın hedefi; moda, tasarım ve sanat bilinci yüksek uluslararası pazarlar farkındalığı olan moda tasarımcıları yetiştirmek ve Türkiye’nin en temel endüstrilerinden tekstil ve hazır giyim alanına, sektörün geleceğine yön verecek yaratıcı ve yenilikçi işgücünü kazandırmaktır.

Dünya çapında başarısı kanıtlanmış sistem ve yapıları bünyesine adapte eden İMA Uluslararası Moda Okulları Birliği (IFFTI) üyesidir. Akademik alanda stratejik ortağı olan University of Arts London/London College of Fashion’ın yanı sıra Polimoda, Institut Français de la Mode, Nottingham Trent University ile işbirliği içinde olan İMA dünyaca ünlü bu moda okullarıyla eşzamanlı bir eğitim programı takip eder, öğrencilerine uluslararası moda okulları, markaları ve tasarımcılarına ulaşma fırsatı sunar.

İMA’nın temel eğitim alanları ‘‘Moda Tasarımı, Moda Yönetimi, Teknoloji ve Ürün Geliştirme, Moda İletişimi ve Medya’’ dır. Bu 4 temel başlık çerçevesinde tüm eğitim programları kurgulanır. Tüm eğitim programları çeşitli seminerler, workshoplar ve projelerle desteklemektedirler.

İMA, öğrencilerinin moda, sanat ve tasarıma yaklaşımlarını geliştirmek ve çeşitlendirmek, görsel ve entellektüel altyapılarını beslemek amacıyla akademik ve sürekli eğitimlerinin yanı sıra sanata ve modaya dair değerli organizasyonlara da katkıda bulunarak ev sahipliği yapmaktadır.

istanbulmodaakademisi


VAKKO/ESMOD MODA AKADEMİSİ

Türkiye’nin en köklü moda markası VAKKO, dünyanın en köklü ve en etkin moda okulu ESMOD ile İstanbul’da buluşarak, Türkiye’de moda endüstrisinin geleceğini hazırlıyor.

1841 yılında Paris’te kurulan ESMOD, dünyanın ilk moda okulu olma özelliğini taşıyor. ESMOD; dünya çapında moda ve tekstil sektörünün gelişimine öncülük eden, yaratıcılığı teşvik ederken satış faktörünü unutmayan eğitim anlayışını, şimdi VAKKO ESMOD işbirliğiyle uygulamaya koyuyor.

Modanın tüm alanlarını kapsayan uluslararası seviyedeki eğitim programları ile tüm dünyada fark yaratan ESMOD, VAKKO işbirliği ile İstanbul’da verdiği eğitimler kapsamında, moda tasarımı eğitiminin yanı sıra styling, moda yönetimi, kişisel marka yaratma, satın alma, aksesuar tasarımı alanlarında da sertifika programları sunuyor. Teorik eğitimleri aynı zamanda endüstri odaklı projelerle de destekleyen VAKKO ESMOD İSTANBUL; bu kapsamda, sektör profesyonellerinden oluşan uzman bir eğitmen kadrosu tarafından verilen teknik eğitimleri, Vakko Moda ve Üretim Merkezleri’nde gerçekleştirilen uygulamaya dayalı projelerle de pekiştiriyor.

Türkiye’de modayı yaşam biçimi olarak benimseyen, tasarım kültürü ve marka bilinci yüksek yaratıcılar yetiştirmeyi amaçlayan VAKKO ESMOD İSTANBUL, endüstri ile yakın çalışmalar gerçekleştirerek, öğrencilerini ilk günden iş dünyasına hazırlarken; onları sektördeki gelişmeleri yakından takip eden, müşteri taleplerini doğru değerlendirebilen ve markalarına doğru yön çizebilen başarılı profesyoneller olarak moda kariyerlerine hazırlamayı hedefliyor.

vakkoesmod

ISTITUTO DI MODA BURGO  (IMB)

Türkiye’nin ilk ve tek İtalyan moda okulu olan IMB, uluslararası moda pazarında yer almak ve yeteneğini ortaya çıkarmak isteyenlere kişiye özel programlar uyguluyor.
İtalya, yurtdışında moda eğitimi almak isteyenlerin bir numaralı tercihi olmayı, Milano ise ülkenin moda ve tasarım başkentliğini üstlenmeyi sürdürüyor. Finansal krizin etkisiyle söz konusu kentteki ünlü moda okullarının hemen hepsi yabancı ortaklarla yollarına devam etmek zorunda kalırken, Istituto di Moda Burgo (IMB), yüzde yüz İtalyan kalmayı başaran az sayıdaki okuldan biri olmayı başardı.
1961 yılında Fernando Burgo tarafından bu kentte kurulan ve İtalya genelinde 20 şubesi bulunan enstitü, sınırları aşarak 30 şubeye kadar ulaştı.

Artistik ve teknik eğitim bakımdan olduğu kadar entelektüel açıdan da kendilerini geliştirmeleri sağlanan öğrencilerini moda sektörüne kazandıran IMB’nin Türkiye şubesi, Milano’daki okuldan mezun olan Suna Barışık tarafından İstanbul Bağdat Caddesi’nde açıldı.

Ayrıca IMB’den mezun olanların, Milano’da staj ile eğitim yılı sonlarında Milano’da yapılan Burgo Fashion Show’a katılma imkanları var.

IMB eğitim metodu, kişiye özel olarak veriliyor; öğretmenler, öğrencilerin yetenek ve seviyelerine göre derse devam ediyor. Eylül’de açılıp, Haziran’da kapanan bir sistem olmaması, her ayın ilk pazartesinde öğrenci kabul edebilmesi de bir avantaj.

imbturkey

Powered by Froala Editor

ÖNERİLER