× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Radar

MARİE CLAİRE YENİLİK

Cosmopolitan’ın moda direktörü Aya Kanai, 2012’den bu yana görevde olan Anne Fulenwider’in yerini alacak.

by Fatma Savul 14/12/2019
Hearst, en son Pazartesi günü yayınlanan yayıncının Troy Young başlığında değişiklik dalgası olan Marie Claire için yeni bir editoryal lider seçti.

2018'de Hearst dergilerinin başkanlığını devralan Young, Aya Kanai'yi, sürdürülebilirlik ve kariyer odaklı kadın moda içerikleri üreten Marie Claire'in baş editörü olarak seçti. Kanai şu anda Hearst'ün Cosmopolitan ve Women Health'i içeren “bayanlar bölümü” nün moda direktörlüğünü yapmaktaydı.


Hem basılı hem de dijital olarak; MarieClaire.com’un dijital yöneticisi Sally Holmes siteyi yönetmeye devam edecek. Hearst’ün dergi bölümü, bir sendikalaşma mücadelesinin ortasında. 24 medya markasından çalışanlar Kasım ayında Amerika’nın Yazarlar Birliği’ne katılma niyetlerini açıkladılar ve birkaç çalışan Şükrandan önce New York Magazine’e verdiği demeçte, iç toplantılarda yayıncının “birliğe karşı zorlu bir yol izlediğini” söyledi. Geçen hafta, Hearst, çalışanlarının sendika hakkında “klasik ve oldukça uğursuz sendika karşıtı konuşma noktaları” içerdiğini söylediği bir web sitesi hazırladı. 

Kanai, Conde Nast’ın Teen Vogue’una gitmeden önce kariyerine Nylon’da başlayan bir editör ve stilist. Ayrıca neredeyse bir yıl boyunca Shopbop e-ticaret sitesinde stil direktörü olarak çalıştı. 2013 yılında Cosmopolitan'ın moda direktörü olarak Hearst'e katıldı ve o zamandan beri Seventeen ile başlayan ve 2016'da ardından Kadın Sağlığı, Redbook ve İyi gibi başlıkları içeren yeni oluşturulmuş “kadın koleksiyonu” nu izleyen görüşlerine başka başlıklar ekledi.

ÖNERİLER