× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Radar

SAÇIN SONBAHAR HALİ

Tepeden tırnağa, trend bir sonbahar kadını olmak isteyen hanımlar için ilhamını podyumlardan alan 2015 saç trendleri arasından size en yakışanını bulmak çok kolay.

by ModaHayat 16/09/2015

Sonbahar resmen geldi ve biz artık gardırobumuzu sonbahar trendlerine uygun revize etmeye başladık. Peki sadece gardırop yeterli mi? Stil, giyimden makyaja, saçtan hayat tarzına komple bir bütündür. Işte bu yüzden, sonbahar hazırlıklarına saçlarımızı da dahil etmemiz gerekiyor. 

 

Islak görünüm

2015-16 sonbahar-kış show’larında kuşkusuz en tercih edilen saç formu, ıslak görünümlü, doğal görünen saçlar. Uğraşılmamış havasına sahip bu saç formu, uzun ya da kısa modleler fark etmez dogal görünümden yana kadınlara çok yakışacak. ıslak görünüm veren jel yardımı ile kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir model olan ıslak görünümü, nude tonlarda hafif bir yüz makyajı ve gölgeli göz makyaji ile destekleyerek kusursuz bir görünüm yakalabilirsiniz. Stella McCartney, Alexander Wang ve Saint Laurent defileleri ilham kaynağınız olabilir.

Alexander Wang 2015-16 sonbahar-kış defilesi 


Modern topuzlar

Gelişigüzel hazırlanan, uğraşılmışlıktan uzak rahat topuzlar bu sezon da en sık kullanacağımız formlar arasında. Rastgele kıvrılmış havası olan bu topuzlar, alıştığımız o saatler olan topuzların aksine uygulamasi çok basit oluşlarından dolayı, saçı ile vakit kaybetmek istemeyen kadınlar için kusursuz bir seçim. Chanel defilesinde bu topuzu kendi logosunun olduğu saç tokası ile kullanırken, Tom Ford, örgüler ile şekillendirdiği dağınık topuzu tercih etti.

Victoria Beckham 2015-16 sonbahar kış defilesi


Rapunzel alarmı

Rapunzel masalını bilmeyen yoktur. Bu sene podyumlarda esen bir başka saç stili de upuzun saçlar. Bakımlı, soft görünümlü düz formlar sezonun en öne çıkan trendi. O yüzden, yazın ardından saçıni kestirmeyi planlayan kadınlar, dikkatlice düşünmeli. JDaha bohem gorünmek isteyenler için de iri dalgalarla şekillendirebileceğiniz uzun saçlarınız bu kış en şık aksesuarınız olabilir. Saçinız çok uzun değilse, siz de Dior’un 2015-16 sonbahar-kış defilesindeki gibi doğal gorünen postişler ile bu trendi kolaylıkla stilinize uygulayabilirsiniz.


Dior 2015-16 sonbahar kış defilesi 


Bohem dalgalar

Yaz aylarında bolca pratiğini yaptığımız bohem dalgali saçlar, hiçbir değişikliğe uğramadan sonbahar sezonuna geçiş yapıyor. Anna Sui, Versace ve Jason Wu’nun defilelerinde yer verdiği bu saç stili kusursuz bir görünümü vaad ediyor. İri dalgaları ve dogal gorünümleri ile zahmetsiz bir şıklığa sahip bu form, iri maşa yardımıyla kolaylıkla uygulanacak bir saç trendi.


Atelier Versace 2015-16 sonbahar-kış 

At kuyruğu

Enseden, tepeden ya da yandan hiç fark etmiyor; bu sene at kuyruğunun her formu defilelerde karşımıza çıkıyor. Uygulaması en kolay stillerden olan at kuyruğunu, ister postişle destekleyerek uzun bir görüntü yakalayabilir isterseniz alışılmışın dışında saç aksesuarları ile farklılaştırabilirsiniz. Sadeliğe ve doğallığa gönderme yapan bu stili uygulamadan önce Prada ve Caroline Herrera’nın sonbahar show’larına bir göz gezdirmelisiniz.


Carolina Herrera 2015-16 sonbahar kış 

Powered by Froala Editor

ÖNERİLER