× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Trend ve Stil

2021 YILININ PANTONE RENKLERİ

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating Umut ve Karanlık

by Nil Karabağ 12/12/2020
Pantone PANTONE 13-0647 Aydınlatıcı, canlılık ile parlak ve neşeli bir sarı pırıltı, güneş enerjisi ile doldurulmuş ılık sarısının bir gölgesidir.Renk Enstitüsü her yıl, yılın rengini yayınlıyor. Anın ruh halini yansıtmak ve onu renkli biçimde yansıtmak amacıyla 2021 yıl renkleri yayınlandı. Pantone Renk Enstitüsü, tasarım stratejilerinde renklerin gücünü, psikolojisini ve duygusunu etkin bir şekilde kullanmak için küresel markalarla ortaklık yapmaktadır. İnsanlar kendilerini enerji ve netlikle güçlendirmenin yollarını ararken ve süregelen belirsizliğin üstesinden gelmeyi uman, canlı ve cesaret verici gölgeler canlılık arayışımızı tatmin eder. PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Aydınlatıcı, iki bağımsız renk. Fakat farklı unsurların birbirini desteklemek için bir araya geldiğini vurguluyor.

 

       


PANTONE 13-0647 Aydınlatıcı, canlılık ile parlak ve neşeli bir sarı pırıltı, güneş enerjisi ile doldurulmuş ılık sarısının bir gölgesidir. PANTONE 17-5104 Ultimate Gray, kalıcı olan ve sağlam bir temel sağlayan sağlam ve güvenilir öğelerin simgesidir. Kumsaldaki çakıl taşlarının renkleri ve yıpranmış görünümü zamana karşı koyma yeteneğini vurgulayan doğal unsurları temsil eder. Ultimate Gray sessizlik, sakinlik, kararlılık ve esneklik duygularını teşvik eder.
PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Pratik ve kaya gibi sağlam ama aynı zamanda ısınma ve iyimserliği temel almış renklerdir. Aydınlatmanın birliği, güç ve pozitiflikten biridir. Güneşli ve arkadaş canlısı, daha derin düşünceli duyguları özetleyen bir renk hikayesini oluşturmaktadır.

 PANTONE ‘‘ Hem kalıcı hem de moral veren bir güç ve umut mesajı veren renklerin evliliği’’ olarak tanımladığı PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 renklerini; ruhu cesaretlendiren, sesimizi duymak için doğuştan gelen, görünme, görünür olma, tanınma ihtiyacımızı vurguluyor. İç görüye, yenilikçiliğe ve sezgiye bağlı olan ve bilgeliğe, deneyime ve zekaya saygı duyan bir renk kombinasyonu ile yenilenmeye ilham verir ve bizi yeni düşünme yollarına ve kavramlara doğru ileriye doğru iten bir palet oluşmuştur.


ÖNERİLER