× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Trend ve Stil

5 MADDEDE 2021 İLKBAHAR/YAZ ÇANTA TRENDLERİ

SS21 moda defilelerinde görülen tüm favori stillerimiz artık mağazalarda.

by Çiğdem Göçer 15/03/2021
Geçtiğimiz iki sezonu pandemi gölgesinde geçiren moda endüstrisi, 2021 İlkbahar / Yaz sezonunu iyimser bir şekilde karşılıyor.  Oluşan yeni koşulların dayattığı hızlı ve zorlu uyum sürecinden geçen marka ve tasarımcılar, salgından önce de gündemde olan dijitalleşmeyi zorunlu olarak önceliklerine alırken, moda dünyası online platformlarda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

El çantası tutkunları için, daha önce Givenchy, Fendi, Bottega Veneta ve daha fazlasının sanal moda defilelerinde gördüğümüz  İlkbahar / Yaz 2021 sezonunda  göreceğimiz en büyük trendlerin bir listesini hazırladık. Daha fazla insanın sağlıklı kalmak için açık hava etkinliklerine başvurmasıyla birlikte, Marine Serre'den de görüldüğü gibi lüks su şişesi tutucular sezonun en önemli aksesuarı haline geldi. Celine ve Miu Miu gibi markaların mini omuz çantaları ile nostaljik stil hakimiyetini sürdürüyor. Diğer trendlerde, canlı renkler ve büyük boy çantalarla salgın sonrası yeniden sosyalleşmeyi hayal ediyoruz.

SUSUZ KALMA

Susuz kalmamak, SS21 moda defilelerimde görülen en büyük trendlerden biri oldu. Marine Serre ve Givenchy gibi lüks markalar su şişelerini ve tutacaklarını sergilerken, Fendi bunu büyük bir tote çantayla eşleştirdi. Bu tasarımlar, açık hava gezilerinizde rahatlık ve kolaylıkla şık görünmenizi sağlayacak.

Marine Serre; Givenchy; Fendi

EN İYİSİ EN BÜYÜK ÇANTA

Çoğumuz şu anda seyahat edemiyor olsak da, özlediğimiz yer için bir günlüğüne toparlanmanın hayalini kuruyoruz. Balenciaga ve Schiaparelli, çantalarının şişirilmiş yinelemelerini ortaya çıkarırken, Sunnei tüm omuzu sarmak için büyük boy bir kayış seçti.

Schiaparelli; Sunnei; Balenciaga

CANLI RENKLER

Tasarımcıların yeni sezonda benimsediği optimizmin dışa vurumunda cesur renkler öne çıkıyor. Çarpıcı kırmızı renklerden, karpuz, fuşya ve pastel pembe tonlarına kadar her çeşit paletle eğlenceli ve deneysel olabilirsiniz. Molly Goddard, SS21 için fırfırlı çapraz askılı çantasını kırmızıya boyarken, Versace La Medusa'yı cesur zincirlerle eşleştirdi.

Versace; Molly Goddard; Prada

MİNİ OMUZ ÇANTALARI

2000'lerden ilham alan trendler yakın zamanda hiçbir yere gitmeyecek. Hızlı öğle yemeği gezileri için en sevdiğiniz mini omuz çantanızı cüzdanınız, telefonunuz ve güneş gözlüğünüz gibi günlük ihtiyaçlarınızla birlikte taşıyın. 

Burberry; Celine; Miu Miu

ÜÇGEN KESİMLER

Moda dünyasının en ilgi çekici isimlerinden ikisi, Givenchy'den Matthew Williams ve Bottega Veneta'dan Daniel Lee, SS21 sezonu için yeni çanta stillerini piyasaya sürdü. Cut Out çanta trendi ile V şeklinde detaylar birleşiyor. 

Bottega Veneta; Givenchy


ÖNERİLER