× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Trend ve Stil

BURBERRY ‘’REBURBERRYEDIT’’ SÜRDÜRÜLEBİLİR KAPSÜL KOLEKSİYONUNU TANITTI

İngiliz modaevi Burberry sürdürülebilir şekilde tasarladığı ‘’ReBurberryEdit’’ koleksiyon'unu geçtiğimiz günlerde yayınladı.

by Simge Müge Tevetoğlu 28/04/2020
   Burberry modaevi kreatif direktör Riccardo Tisci yönetiminde oluşturulan geri dönüştürülmüş parçalardan oluşan koleksiyon Dünya Günü (Earth Day) gibi anlamlı bir günde moda severlerin karşısına çıkarıldı. Modaevi daha öncede ‘’Carbon-Neutral’’ defilesi gerçekleştirerek çevre için sürdürülebilirlik kavramını herkese örnek teşkil etmek açısından sık sık koleksiyonlarında kullanmaya başlayarak, bu kapsül koleksiyon ile de devam ettireceğinin sinyallerini verdi. 

   Burberry Başkan Yardımcısı Pam Batty, ” Müşterileri etiketleme programımız aracılığıyla ürünlerimizin sürdürülebilir kimlik bilgileri hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet ederek, girişimlerimizi ve sorumluluk gündemimizin amacını daha iyi anlamalarına yardımcı oluyoruz" açıklamasında bulundu. 

  ‘’ReBurberryEdit’’ kapsül koleksiyonu modaevi’nin 2020 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda yer alan 26 parçadan oluşturulmuş. Yer alan parçalardan hazır giyim ürünleri, geri dönüştürülmüş balıkçı ağları ve endüstriyel plastik gibi atıklardan yapılan econyl (geri dönüştürülmüş naylon) gözlükler ise bio bazlı asetat kullanılarak yapılmış. 

   Koleksiyona daha detaylı bakmak isteyenler Burberry'nin   WEB   adresinden ulaşabilirler.


ÖNERİLER