× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Trend ve Stil

FRANSIZ TASARIMCILARDAN 2021'İN FAVORİ DENİM TRENDLERİ

Fransız moda tasarımcılarına göre 2021'in en büyük denim trendleri

by Nil Karabağ 03/06/2021
 Fransız modası hem zamansız hem de yenilikçi olduğu için bilinir, bu nedenle Paris Moda Haftası denim söz konusu olduğunda ilham almak için ideal bir ortamdır. Celine, Chanel ve Hermès gibi özlü Paris evleri, zamana göre test edilmiş klasikleri sunarken, Vetements ve Y/Project gibi daha deneysel etiketler genellikle yeni başlayan denim trendlerini vurgular. 2020, birçok yönden küresel denim endüstrisini oldukça zorlandı. Alışveriş yapanların sokağa çıkma kısıtlamaları sırasında, evden çalışırken ev kıyafetlerine yönelmesiyle denim satışları önemli ölçüde düştü. Tüketici harcamalarındaki ani değişim, birçok büyük şirketin (Joe's Jeans, G-Star Raw, Hudson Jeans ve Lucky Brand dahil) iflas başvurusunda bulunmasına neden oldu. Levi Strauss & Co bile 2020'nin ikinci çeyreğinde gelirlerinde %62'lik bir düşüş bildirdi. Aşının piyasaya sürülmesi devam ederken ve dünya 2021'de yeniden açılmaya çalışırken, 2020'de hayatta kalan denim markalarının küllerinden bir anka kuşu gibi doğması an meselesi.  2021'in denim trendleri, pandemi sonrası denim endüstrisinin nereye gittiğine dair güçlü ipuçları gösteriyor. Birçok tasarımcı basit yıkamalara ve kalıcılığı garanti eden zamansız silüetlere odaklanarak temellere geri dönerken; diğerleri ise gerçek pantolonların geri dönüşünü kutlayan cesur kesimler ve parlak renklerle her şeyini ortaya koyuyor.

Hafif Yıkanabilir Düz Bacak Kot

   

                                    Y/Project SS 21

                                    Celine SS 21


                        Alexandre Vauthier FW 212021'in en büyük kot trendi düz paçalı düz kot pantolonlar. Bu yıl bir kot pantolon alacaksanız, bu klasik Levi's 501'leri tercih edebilirsiniz. Hedi Slimane'in Celine için düzenlediği denim dolu bahar defilesinde Kaia Gerber, atletik esintili bir blazer, spor sütyeni, beyzbol şapkası ve deri ayak bileği botları kombinasyonuyla hafif yıkamalı streç olmayan kot pantolonlar giydi. Alexandre Vauthier, gerçek Paris stilini beyaz düğmeli gömlek, kravat ve şık yarım çizmelerle gösterdi. Denim denemeleriyle tanınan Parisli bir marka olan Y/Project bile, efsanevi bir Kendall Jenner ayna selfiesi oluşturacak derin v-kesimli basit düz bacaklı kot pantolonunu tercih etti.
90'lar Bol Kot                                Balenciaga FW 21


                                        Vetements FW 21

                                   Y/Project SS 21


Şimdiye kadar bol kot pantolonlar, Z kuşağı tüketicileri arasında yılın en popüler denim trendlerinden biri olmaya aday. Erkeklerin kot pantolonlarıyla aynı rahat havaya sahip olsalar da, bu sezonun büyük beden kotları daha yüksek bir artışa ve bacak boyunca daha gevşek bir kesime sahip. Balenciaga, Vetements ve Y/Project'deki soluk ve yırtık bol kot pantolonlar, 2000'lerin başındaki raverslerden ve Kurt Cobain ve Aaliyah gibi 90'ların moda ikonlarından net bir ilham aldı. Trendde yer almayı planlıyorsanız, yepyeni pantolonlar satın alarak paranızı boşa harcamayın. Bir vintage mağazasından 90'ların otantik bir bol kot pantolonu, size aradığınız canlı görünümü ve hissi verecektir.Denim Midi Etekler


                                     Celine SS 21
                    

                                  Balenciaga SS 21

                                  Rokh FW 21


2000'lerin başındaki mikro minilerin aksine, bu yılki kot etekler teni göstermeye odaklanmıyor. Bunun yerine, diz boyu etekleri, cömert kesimleri ve orta yıkamaları, pandemi öncesi alışık olduğumuz saten midi eteklere rahat bir bakış sunuyor. Balenciaga ve Celine de sade denim midi etekler, kepçe şapkalar, çorap botlar ve denim ceketler gibi sokak giyiminin temel öğelerine feminenliğin mükemmel dengesini getirdi.


Diz Boyu Kot Şort


                                   Balmain SS 21    


  
                                         Chloé SS 21 

                                     Chanel SS 21


Bermuda şortları kendilerine kötü bir ün kazandırmış olsa da, 2021 yazının diz boyu kot şortlarının da çok bir farkı yok. Balmain'de, keskin omuzlu blazer ceketler ve seksi hareketli üstler ile eşleştirildiğinde bisiklet şortu çılgınlığına sofistike bir yaklaşım sundular. Chloé ve Chanel, geleneksel bermuda şortlarına benzer daha rahat bir siluet önerdi. Rahat yaz kıyafetleri için onları ideal jeanler olarak düşünebilirsiniz.


Renkli Asit Yıkama Kotları


                                        Chanel SS 21

 
                                         IRO SS 21

 
                             Isabel Marant SS 21

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde 80'lerden ilham alan kot pantolonlar Paris Moda Haftası'nda bir dayanak noktası haline geldi ve 2021'de de durum farklı değildi. 80'lerin kotunda en popüler olanı Balmain, Chanel, IRO, Isabel Marant ve daha fazlasında görülen renkli asit yıkamalarıydı. Chanel, elektrikli mavi kot pantolonlarını gündelik pantolonlar olarak tasarladı ve onları sade beyaz bir tişört ve klasik bir Chanel tüvit ceketle eşleştirdi. Balmain ve IRO, Kanada smokinini giymek için koordineli taş yıkama denim ceketlerle eşleştirildiler.

ÖNERİLER