× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Trend ve Stil

İLKBAHAR/ YAZ 2021 KADIN GİYİMDE ANAHTAR PARÇALAR

Bu baharda öne çıkan, ürüne değer katan ve giyim süresini uzatan detaylara gelin birlikte göz atalım.

by Çiğdem Göçer 28/02/2021
LASTİKLİ ÜRÜNLER 

Karantina dönemi tüketicilerin konforu yeniden sorgulamasına ve konforun önemini farketmesini sağlıyor. Birçok giyim kategorisinde konfor etkileri ön plana çıkıyor. 
Lastik detayları belde ve ürünün çeşitli yerlerinde giyimi kolaylaştırmak üzere kullanılıyor. Bu da farklı beden çeşitlerine uyum sağlayarak daha çok tüketiciye hitap etmeyi kolaylaştırıyor. 
WGSN Instock verilerine göre lastikli şortlar lüks giyimde yıllık%29 oranında artış gösteriyor. Ilkbahar/yaz 2020 ürünlerindeki bu etkinin  ilkbahar/yaz 2021 sezonunda da devam etmesi bekleniyor.

PHOTO: ASOS LOTTEPHOTO :STYLEIN

SPOR KESİMLER

Fonksiyonel ve moda giyimin bir araya gelmesi ile aktif giyim detayları daha da önem kazanıyor. Tüketicilerin sağlık ve konforu ön plana alması ile bu konu önem kazanmaya devam ediyor. Inovatif detaylar ile hem gündelik yaşama hem de her çeşit spora uyum sağlayan kesimler elde ediliyor. Bu kesimlerde aktif giyim kumaşları kullanılarak tüketicilere istedikleri esneklik vaat ediliyor.

PHOTO: RACHELCOMEYPHOTO: DION LEE

BOL KOLLAR

Bol ve kabarık kolların popüler olması ile elbise ve üst giyim ürünleri güncelleniyor. Klavye üstü giyim ve ev giyim düşüncelerini bir arada barındıran bol ve rahat kollar yeni bir silüet yaratarak farklı vücut tiplerinin kullanımına olanak sağlıyor. Diğer yandan takılıp çıkarılabilen kollar modüler tasarım trendi ile birleşerek ürüne daha çok değer kazandırıyor.

   

PHOTO: FOREVER 21

ÖNERİLER