× BRAND STORY MODA
Moda Haberleri Trend ve Stil Sokak Modası Radar Alışveriş DekorasyonTümü
HAYAT
Söyleşiler Spor Koçun Sağlık / Bakım Gezinti Mekanlar Sinema / Müzik Etkinlikler Kendin YapTümü
EXCLUSIVE MAGAZİN
Kırmızı Halı İlham Al Tarzı Ne ÜnlülerTümü
DEFİLEÜRÜN İNCELEMESİ
Moda / Trend ve Stil

İSTANBULDA'Kİ TOP 5 EN VİNTAGE BUTİKLER

Eskiye Dönüş : Vintage

by ModaHayat 10/03/2016

1. Büyükannemin Sandığı : Bu vintage store arkadaşlarımla aramızda ‘hadi büyükanneye gidelim’ muhabbetini başlatan şirin küçük  bir butik. Zaten şehrimizde vintage butik bulmak zorken Büyükannemin Sandığı hem de online olarak çok aktif bu butik. Kadiköy Moda’da ara sokakta çok dikkat çekici ve sevimli bir vitrini var ve hemen göze çarpıyor zaten. Hem yurt içinden hemde yurtdışından tek tek özenle toplanmış pek çok çarpıcı vintage parçayı bir araya getiriyor bu mağza. Aynı zamanda buyukanneminsandigi.sopsy.com üzerinden de satışları bulunmakta.   

https://www.instagram.com/buyukanneminsandigi/  Adres:Caferağa Mah. Şair Latifi Sok. No:28/B Kadıköy/Moda 


2. Sentetik Sezar : İlk önce söylemeliyim ki butik ve ürünleri birer harika, özellikle gözlük ve ceketleri çok fazla talep görüyor, internet siteleri var fakat çok aktif değil. Her pazartesi yeni ürünler geliyor ve yeni gelen ürünlerinin pek çoğunu anında instagram hesaplarına yüklüyorlar ama instagram üzerinden satış yapmıyorlar, uyarmak istediğim konu ise kredi kartı geçmiyor, nakitiniz cebinizde bulunsun. Taksim’ de yer alan bu tatlı vintage butiğin iç dizaynı bile sizi mağzaya sevdirmeye yetip de artıcak bile.

Adres:Taksim meydandaki Kazanci yokusundan inince pürtelaş sokak.No:1/a Taksim/İST Hergün 12:00-20:00 arası açık. www.sentetiksezar.com


3. By retro :  Öyle Bir Geçer Zaman ki , Kurt Seyit ve Şura gibi pek çok ünlü diziye kostüm sahipliği yapmasıyla tanınan butik. Beyoğlunun  en gözde butiklerinden birisi. Kıyafet ve elbiseler genellikle kiralanıyor. Ürünler 1940’dan 2000′ e kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Adres: İstiklal Cad. Suriye Pasajı No: 166/C Asmalı Mescit, Beyoğlu  Telefon: (0212) 245 6420


4.  Madam Mare: Küçük ve sevimli vintage butiklerden bahsediyorken Madam Mare’den bahsetmeden olmaz. Ürünlerin her biri sizi farklı bir zamana götürecektir. Hem uygun fiyat hemde her döneme ait kapsamlı bir alışveriş için kesinlikle önerdiğim bir vintage store.

Adres: Firuzağa Mahallesi, Kadirler Yokuşu, No 67/A Cihangir/Beyoğlu 


5. Mozk Vintage Shop : Cihangirin ara sokaklarında birbirinden eşsiz ve pek çoğunun Yurt dışından getirildiği harika bir butik Mozk. Mağzanın en göze çarpan parçaları ise gözlük , ceket ve şapkaları. Kıyafetlerin pek çoğu İngiltereden özenle seçiliyor sanırım fiyatının diğer vintage butiklere göre fazla olmasının bir diğer nedenide bu.

Adres: Kuloğlu Mah. Ağa Hamamı Sok. No:13/B Cihangir

Telefon: (0212) 252 3499 

ÖNERİLER